Oświetlenie Mono, od monochromatyczny to rozwiązania bazujące na podstawowej funkcji diod świecących, generujących fale o bardzo wąskim spektrum w zakresie światła widzialnego, odpowiadającego wybranej barwie, np. niebieskiej. Przykładem może być oświetlenie sygnalizacyjne pojazdu uprzywilejowanego, choć tam stosuje się dodatkowo funkcje sterowania, ze zmiennym efektem stroboskopowym, aby zwiększyć dostrzegalność sygnału z dużej odległości.
Oprawy jednobarwne znajdują zastosowanie w oświetleniu ostrzegawczym, sygnalizacyjnym, inspekcyjnym, dekoracyjnym, architektonicznym oraz innych specjalistycznych aplikacjach. Często wymagają przy tym indywidualnego podejścia w zakresie zespołu optycznego czy systemu sterowania.
Jeżeli chodzi Ci po głowie pomysł z zastosowaniem oświetlenia monochromatycznego w swoim wyrobie, warto zwrócić uwagę, iż pomimo pozornej prostoty, zaprojektowanie kompletnego i optymalnego systemu LED, wymaga solidnego podejścia i obszernej analizy.
Jeżeli wahasz się, czy rozwiązanie oświetlenia mono jest dla Ciebie lub potrzebujesz szczególnego zastosowania, sprawdź inne możliwości lub napisz do nas.
Źródło światła do procesów fotokatalitycznego oczyszczania wód z substancji farmaceutycznych
Zastosowane usługi:
Problem:
Odporne na wysoką temperaturę źródło światła, generujące oświetlenie o określonej długości fali (UV), emitujące światło w użytecznym kącie 360°, zgodne z założeniami projektu dofinansowanego ze środków EU „Poprawa jakości wód w rejonie Morza Bałtyckiego (BSR) poprzez zastosowanie zaawansowanych technik oczyszczania”
Rozwiązanie: Analiza termiczna pod kątem dystrybucji ciepła, dobór konstrukcji źródła światła, dobór chipów LED, zaprojektowanie indywidualnego modułu LED zasilanego z napięcia 24 V DC, ze stabilizacją prądową.
Opis główny: Oczekiwaniem inwestora było stworzenie systemu oświetleniowego, umożliwiającego przeprowadzanie badań w reaktorze fotokatalitycznym, w którym panują wymagające warunki środowiskowe. System zbudowany jest z siedmiu opraw o długości 1500 mm, pracujących w szklanych obudowach, całość zanurzona jest w wodzie i pracuje w wysokiej temperaturze, generowanej przez badaną ciecz, jak i – przede wszystkim – przez źródła światła, każde o mocy ponad 50W. W tym celu musieliśmy przede wszystkim przeanalizować instalację pod kątem zarządzania ciepłem i odprowadzaniem go na zewnątrz, aby ochronić chipy LED i zapewnić bezawaryjną pracę. Dodatkowym wyzwaniem było zapewnienie dookólnej dystrybucji światła z oprawy, do tego celu wykorzystaliśmy korpus oprawy w kształcie hexagonu. W ramach projektu dostarczyliśmy źródła o długości fali: 365 oraz 395 nm.
Ciekawostka: Pomiary temperatury przeprowadzone na realnych źródłach światła okazały się o 4% korzystniejsze, od analizy termicznej z wykorzystaniem symulacji komputerowych.
Projekt realizowany w ramach Interreg Baltic Sea Region (https://interreg-baltic.eu/about/). Więcej o naszych źródłach światła: https://interreg-baltic.eu/project-pilots/photocatalytic-system/
Jeśli zastanawiasz się, czy nasze usługi odpowiadają Twojemu zapotrzebowaniu, skorzystaj z formularza poniżej i opowiedz nam o swoim pomyśle. Wstępna analiza jest niezobowiązująca i pozwoli szybko zdefiniować, czy i jak możemy pomóc w realizacji Twoich celów.
Dostarczamy szereg inżynieryjnych usług z zakresu elektroniki i mechaniki, skoncentrowanych wokół technologii LED, na każdym etapie procesu produkcyjnego. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wsparcia na wszystkich etapach procesu, czy tylko na niektórych z nich, oferujemy wiedzę, doświadczenie i zaplecze technologiczne.